Новости

Пандемія COVID-19 негативно вплинула на дотримання прав людини в Україні

З початком епідемії коронавірусу ми стали фіксувати більше звернень від людей з ключових груп щодо порушень їх прав. У 2020 році, в Україні, зафіксовано 775 кейсів, кожен з яких містить по декілька правопорушень водночас.

thumbnail 0009

9 грудня 2020 року об 11:00 відбудеться зустріч з прямою трансляцією «Права ключових груп в Україні і регіоні СЄЦА: ситуація, моніторинг, реагування на порушення», на якій буде представлено результати унікальної в Україні та регіоні системи реагування на порушення прав серед уразливих груп населення до ВІЛ та туберкульозу - REAct.

Згідно з результатами 2020 року, ми бачимо, що уразливі групи населення, а саме люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, споживачі ін’єкційних наркотиків, чоловіки, що мають секс з чоловіками та працівники секс-індустрії не отримують рівний доступ до реалізації своїх прав і свобод. Працівники державних структур найчастіше порушують права таких людей – у 74% зафіксованих в Україні порушень порушником були працівники державних структур: поліції, державних медичних закладів та інші.

Стаття 25 Загальної декларації прав людини наголошує, що кожна людина має право на медичний догляд. Концепція «Здоров'я для всіх» стала ключовим принципом роботи ВООЗ, а також всіх міжнародних та національних інституцій сфери охорони здоров’я. Проте, згідно з результатами проєкту, основним порушенням прав груп ризику в Україні є відмова в доступі до медичних послуг з боку поліції або закладів охорони здоров’я (36%), на другому місці - дискримінація / стигматизація (27%), на третьому – фізичне насильство (14%). Система REAct дає можливість як відстежувати такі порушення для узагальнення та впливу на чинні політики і практики, так і вчасно реагувати на них у кожному конкретному випадку.

"Неможливо зупинити епідемії ВІЛ і туберкульозу, продовжуючи порушувати права людини, криміналізувати групи ризику, практикувати гендерну нерівність. І бездіяльність - неприпустима. REAct - дієвий інструмент для моніторингу порушення прав людини зусиллями спільнот, а також і для негайного реагування для захисту прав", - говорить Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Під час зустрічі обговорюватимуться основні результати та способи реагувань на проблеми порушень прав уразливих груп до ВІЛ та туберкульозу в Україні і регіоні Східної Європи та Центральної Азії, будуть сформульовані структуровані заходи щодо захисту прав людини і надані пропозиції для розробки політик з реагування на порушення.

Спікери:

· Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ Альянс громадського здоров'я;

· Ігор Кузін, в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ України;

· Марина Новачук, старший радник Представництва ЮНЕЙДС в Україні;

· Ольга Варецька, асоційований директор з стратегічної інформації та МіО МБФ Альянс громадського здоров'я;

· Тетяна Дешко, директор міжнародних програм МБФ Альянс громадського здоров'я;

· Михайло Голіченко, міжнародний експерт з питань прав людини, старший аналітик Канадської правової мережі по ВІЛ/СНІДу.

Запрошуємо вас долучитися до онлайн-трансляції: https://www.facebook.com/events/2246641388812719/

З питань акредитації ЗМІ та

організації коментарів спікерів

звертайтеся до

Ірини Соловей

0(63)653 57 00

Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Додаткова інформація:

Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» є провідною недержавною професійною організацією, яка здійснює істотний вплив на епідемію ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів та інші соціально небезпечні захворювання в Україні шляхом надання фінансової й технічної підтримки відповідних програм, якими охоплено понад 250 000 найбільш уразливих груп населення, що є найвищим показником у Європі.

Альянс розгорнув програми антиретровірусної терапії, запровадив замісну підтримувальну терапію та інноваційні підходи з тестування на ВІЛ, впровадив систему REAct, яка дозволяє фіксувати порушення прав представників ключових груп, вразливих до ВІЛ та туберкульозу (ТБ), і реагувати на них. Ми регулярно здійснюємо дослідження, випробовуємо інноваційні підходи та поширюємо найкращі практики в Україні та всьому світі.

REAct (“Rights-Evidence-Action” – «Права-Докази-Дія») – система, яка дозволяє фіксувати порушення прав представників ключових груп, вразливих до ВІЛ та туберкульозу (ТБ), і здійснювати реагування на такі порушення.

Кожен випадок порушення прав, зокрема некоректне ставлення співробітників правоохоронних органів чи медичних установ, прояви насильства, розголошення ВІЛ-статусу чи відмова у наданні медичних послуг, або їх надання у неповному чи неякісному обсязі – порушують права уразливих груп населення на гідне життя та чинять негативний вплив на ефективність заходів з протидії поширення ВІЛ/ТБ в контексті профілактики та лікування. На сьогодні REAct впроваджується в 11 регіонах України.

 • Новости детского проекта
  • В преддверии Новогодних и Рождественских праздников

   Коллектив ОО « Солнечный круг» в своей работе уделяет большое внимание творчеству. В рамках новогодних мероприятий, 21 декабря 2014 года сотрудники провели игровую программу для детей дошкольного и младшего школьного возраста. Новый Год – самый любимый праздник, как для детей , так и для взрослых. Подготовка, под...

   Подробнее...

 • Новости на ЛЖВ
  • Предоставление гуманитарной помощи по проекту Глобального фонда для малоимущих

   Наша общественная организация "Солнечный круг" систематически предоставляет гуманитарную помощь по проекту Глобального фонда для малоимущих.

   Подробнее...

 • Новости на главной
  • Тренинг «Права человека»

   13 – 14 июля 2017 года по адресу: г. Одесса, ул. Софиевская, 10 (БФ «Дорога к дому») наша общественная организация «Солнечный круг» организовали и провели тренинг «Права человека». Тренинг проводился в рамках программы «Платформа развития гражданского общества», поддержанного ИСАР «Еднання» при...

   Подробнее...

 • Новости на правозащите
  • Защита прав лиц находящихся под стражей и отбывающих наказание

   Результаты по 2018: Три человека освобождены из мест лишения свободы по состоянию здоровья, два человека получили замену режима содержания под стражей, связи с наличие тяжелых заболеваний по решению Европейского суда (ЕСПЧ) - обеспечено высококвалифицированное лечение. Семь человек полностью...

   Подробнее...

 • Новости общие
  • Як говорити з донькою про сексуальне насильство

   Запрошуємо всіх мам, представниць_ків соціальної сфери на онлайн вебінар «Як говорити з донькою про сексуальне насильство». Основні організатори Позитивні жінки - Positive Women в партнерстві з AHF Ukraine в рамках національної кампанії "Насильству немає виправдання!"Вебінар відбудеться 7 грудня з...

   Подробнее...

  • Друзья, активным и прогрессивным предлагаем посетить встречу

   ПРИГЛАШЕНИЕ Уважаемые пациенты! Неправительственные организации, члены Координационного совета по вопросам ВИЧ инфекции при Одесском городском совете и Одесской областной государственной администрации, приглашают Вас к «более широкому и значимому участию» в предоставлении услуг, усилению...

   Подробнее...