Новости

Ментальне здоров'я жінок +

Ментальне здоров'я жінок +

В місті Одеса та Одеській області почався, перший в Україні пілотній проект

«Ментальне здоров'я жінок +»

      Проект для жінок, які живуть з ВІЛ та страждають депресією.

Депресія це психічний розлад яке нерідко плутають з поганим настроєм, "капризами", списують на втому або вплив хронічного захворювання. Насправді 7-15% населення планети страждають депресією.

Поширеність депресії серед ВІЛ-інфікованих набагато вище 20-40%, згідно з наявними даними. Депресія істотно знижує пацієнта і послаблює ефективність лікування ВІЛ-інфекції.

Виконавцем проекту є громадська організація «Сонячне коло»  фінансової підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF) в партнерстві з Представництвом Фундацїї Анти СНІД-США в Україні (AHF UKRAINE), КНП «ООЦСЗХ» ТМР та КНП «ЦПБВС» ОМР

Мета проекту: розробити і впровадити міждисциплінарний підхід для скринінгу депресії та подальшого зв'язку зі спеціалізованою психіатричною допомогою у 126 ВІЛ-позитивних жінок у віці 18-25 років в місті Одеса і Одеській області.

Що отримує кожна клієнтка проекту Ментальне здоров'я жінок +?

1. Безкоштовний скринінг для виявлення депресії або проблем психічного здоров'я та виявлення первинних потреб;

2. За необхідності – перенаправлення та супровід до спеціаліста з охорони психічного здоров'я (соціальний супровід - «слідуй за мною»);

3. Безкоштовну/анонімну  психіатричну допомогу, за умови добровільної згоди;

4. Індивідуальні консультації психолога та участь у груповій  психотерапії

5. Консультації з важливих питаннях життя з позитивним статусом;

5. Допомогу фахівців у розробці життєвих цілей, підтримку прихильності до лікування ВІЛ, допомогу з корекцією психічного здоров'я, консультування з питань сексуального та репродуктивне здоров'я, практичні навички запобігання насильству.

6. Мотиваційні комплекти, продовольчі набори/сертифікати;

9. Можливість отримати транспортні послуги при (послузі «слідуй за мною»).

 Усі послуги в рамках проекту для клієнток надаються кваліфікованими фахівцями, конфіденційно и безкоштовно.

    У рамках діяльності ГО «Сонячне коло», клієнти організації можуть скористатися послугами наступних фахівців: юриста; адвоката; психолога; психіатра; соціального  працівника. А також стати учасниками груп самодопомоги.

    Звернутися за послугами можливе з понеділка – п’ятницю з 10:00 до 17:00 за адресою:

Адреса: 65014, місто Одеса, вулиця Канатна, 28, номер телефону +380960269305,

Email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.; web: http://sun-org.od.ua; https://www.facebook.com/groups/140012666361507 

  

Цитати  

Голова правління ГО «Сонячне коло» Альбіна Котович :

«На даний час в Україні, особливе в Одеському регіоні, існує дуже багато послуг та проектів в контексті ВІЛ інфекції, за фінанси державних та місцевих бюджетів, а також з міжнародних донорські джерела. Але у своїй більшості вони спрямовані на виявлення нових випадків, доведення до лікування та утримання в процесі лікування людини до моменту досягнення показників ефективності лікування. Тобто, можливе стверджувати що, всі вони націлені на процес виявлення та включення, але у цих інтервенціях не розглядаються окрема особистість людини, складових її буднів тощо. Для нас, кожна окрема людина це особистість, а не тільки код зі схемою терапії та показниками лабораторних досліджень.

Проект «Ментальне здоров'я жінок +» це пілот в Україні, який має фокус на кожну конкретну людину як на особистість та мікро всесвіт з багатьма різноманітними, паралельними, взаємопов’язаними  процесами та складовими. Ми вважаємо що психічне здоров’я – це є перша базова складова і яскравий показник якості життя  та має значний вплив на ефективність лікування ВІЛ інфекції. А відповідно і на локалізацію епідемії».

Цитата

Ксенія Скринник – Координатор з адвокації  та маркетингу Фундації АнтиСНІД-США в Україні

Пацієнти часто не говорять про психологічний стан, психічні проблеми лікарям, через страх стигматизації. Медичні працівники часто не вміють виявляти симптоми, та вживають необхідних заходів для подальшої оцінки, допомоги та перенаправлення. Послуги для ЛЖВ часто не включають діагностику проблем психічного здоров'я

Головне завдання AHF в усьому світі та Україні  - забезпечити якнайкращу комплексну та інтегровану допомогу орієнтовану на людину. Ми пропагуємо в цьому проекті включення в комплекс послуг для ЛЖВ діагностики та лікування проблем психічного здоров’я. Ми прагнемо привернути увагу та об’єднати ресурси державного та недержавного сектору для задоволення потреб людей що живуть з ВІЛ.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЇ

Громадська організація «Сонячне Коло»

Мета: Надання всебічної допомоги та підтримки жінкам, дітям, їх законним представникам та молоді в дотриманні прав згідно Міжнародних Конвенцій і чинного законодавства України.

Місія організації: Збереження здоров'я і життя, захист реалізації прав, розвиток лідерського потенціалу, сприяння у розвитку здорової, гармонійної особистості, повноцінного дитинства, підвищення рівня життя і громадянської активності - мешканців Одеського регіону.

 

AHF (Фундація АнтиСНІД-США) ― одна з найбільших неурядових організацій, що самофінансується та реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,4 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах по всьому світу у США, Латинській Америці, Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у тому числі й в Україні. Дізнатися більше про AHF можна на www.aidshealth.org.

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) ― українське Представництво AHF. Зусиллями Фундації у 2019 році в Україні 151 тис. людей пройшли тестування на ВІЛ, понад 40 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримали безкоштовні медичні послуги у 16 регіонах України, 50 млн грн ― вклад Фундації в систему охорони здоров’я України. AHF Ukraine, відповідно до потреб конкретного регіону, покращує доступ ВІЛ-позитивних пацієнтів до високоякісних медичних послуг через співпрацю з місцевими закладами охорони здоров’я та медичними фахівцями. Більше новин від AHF Ukraine на Facebook та Twitter.

https://www.facebook.com/ahfukraine

 • Новости на ЛЖВ
  • Вакцинація дорослих ВІЛ-позитивних людей

   Продовжуємо тему вакцинації дорослих ВІЛ-позитивних людей. Раніше ми вже писали про рекомендовані щеплення для людей, які живуть з ВІЛ  Нагадаємо, що більшість вакцин є рекомендованими для ЛЖВ.

   Подробнее...

 • Новости на главной
  • Cеминар на тему: «Насилие в семье и основы консультирования при ВИЧ инфекции»

   20.08.15 при содействии Украинского Женского фонда, общественными организациями «Солнечный Круг» и «Вера.Надежда.Любовь» прошел семинар на тему: «Насилие в семье и основы консультирования при ВИЧ инфекции». В г. Измаил присутствовали  работники, волонтеры ВИЧ сервисных и женских организаций, госслужащие. Семинар состоял из...

   Подробнее...

  • Обращение Владимира Жовтяка - исполнительного директора ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ"

     Я, Владимир Жовтяк, первый раз за 15 лет нахожусь в сложной ситуации. Я чувствую себя непонятым в организации, которая является частью моей жизни. Многие люди, которые знакомы со мной лично знают, что для меня был и есть ценным каждый человек. Мое отношение к людям осталось прежним. Я по-прежнему Володя...

   Подробнее...

 • Новости на соц-реаб-ции
  • День в СІЗО зарахують за 2 дні позбавлення волі

   Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув'язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Такі зміни до ст. 72...

   Подробнее...

 • Новости общие
  • Сеть ЛЖВ приняла участие в утверждении операционного плана для Украины на 2017-2018 годы в рамках программы PEPFAR

   С 24 по 26 апреля 2017, в Йоханнесбурге прошла официальная встреча по рассмотрению и утверждению Операционного плана для Украины на 2017-2018 годы, в рамках программы PEPFAR (Чрезвычайный план Президента США для оказания помощи для борьбы с ВИЧ).

   Подробнее...

  • Надання послуг з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини

   Для мешканців міста Одеси! З 24.03.2020 року Стартував ПРОЕКТ: «Надання послуг з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини» Реалізуємий громадською організацією "Сонячне коло" сумісно з КНП "Одеський Центр профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією / СНІДом" за фінансової підтримки голландської некомерційною організацією "Stichting AFEW...

   Подробнее...