Новини

РЕЗОЛЮЦІЯ круглого столу «Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ позитивних людей, як складова частина комплексної людино-орієнтованої допомоги ЛЖВ»

24.09.3

Психічне здоров’я — це стан благополуччя, у якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати й робити внесок у свою громаду. Психічне здоров’я є основою благополуччя людини й ефективного функціонування спільноти.
В Україні тільки 4% населення офіційно страждають розладами психіки та поведінки. Більшість людей (70-85%) з проблемами психічного здоров'я не отримують допомогу.

РЕЗОЛЮЦІЯ
круглого столу «Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ позитивних людей, як складова частина комплексної людино-орієнтованої допомоги ЛЖВ»
(19.08.2021р.)

Психічні розлади - важливі фактори ризику розвитку таких захворювань, як ВІЛ, серцево-судинні захворювання, діабет, а також нанесення ненавмисних і навмисних травм. У людей з психічними захворюваннями може бути вище ризик зараження ВІЛ інфекцією, у ЛЖВ ризик розвитку психічних захворювань вище. До 50% ВІЛ-інфікованих мають супутнє психічне захворювання. Проблеми психічного здоров'я можуть впливати на прогресування ВІЛ інфекції та якість прихильності до лікування ВІЛ.

Для скорочення наслідків депресії для пацієнтів з ВІЛ, а саме:
 Відмова стати під медичний нагляд, нездатність звернутися за допомогою в зв'язку з ВІЛ, відмова почати АРТ
 Низька прихильність АРТ, пропуск медичних призначень, візитів до лікаря
 Відхід з під медичного спостереження
 Більш повільне досягнення вірусної супресії на АРТ
 Велика вірогідність не досягти невизначуваним вірусного навантаження
 Неохоче призначення АРТ лікарями, пацієнтам з депресією, в зв'язку з підозрами в низької прихильності
 Збільшення високо-ризикової поведінки, що може привести як до передачі ВІЛ іншим людям, так і до зараження іншими інфекціями
 Більш швидка прогресія ВІЛ
 Нещасні випадки
 Самогубство

Рекомендувати департаменту Охорони Здоров'я ООДА, розробити та надати «сумісний» НАКАЗ - "Психічне здоров’я ВІЛ - позитивних осіб, зокрема жінок" для КНП«ООЦСЗХ» ООР та КНП «ООЦПЗ» ООР. Який би включав в себе не менш ніж 2 основних пункти щодо організації профілактики та надання медичних послуг ВІЛ позитивним особам для збереження психічного здоров'я, а саме:

1. КНП«ООЦСЗХ»ООР включити до медичного спостереження ВІЛ – позитивних осіб ОБОВЯЗКОВЕ проведення скринінгу методом: PHQ (Patient Health Questionnaire — Опитувальник здоров’я пацієнта), на виявлення симптомів депресії у ВІЛ позитивних осіб, зокрема жінок, не залежно від віку, тривалості ВІЛ інфекції, наявності/відсутності прийому ВААРТ. Та при наявності виявлення симптомів депресії забезпечити переадресацію за подальшою діагностикою, консультацією та можливістю лікування до ООЦПЗ.
2. КНП «ООЦПЗ» ООР виділити два консультаційних дні у місяць для організації прийому ВІЛ позитивних осіб за направленням лікаря, з подальшім проведенням діагностики чи надання рекомендацій та направлення для проходження додаткової діагностики, надання консультацій та за потребою призначення лікування.

Для формування в суспільстві поняття гігієни психічного здоров'я, пропонуємо забезпечити стійкість надання пакету послуг та заходів, пілотованих в рамках проекту «Ментальне здоров'я жінок +»:

1. При розробці місцевих програм протидії ВІЛ / ТБ, громадського здоров'я, вирішення соціально важливих питань та інших включати пакет послуг з профілактики та вирішення проблем психічного здоров'я для ВІЛ позитивних жінок з відповідним фінансуванням;
2. Включення пілотованого пакета послуг з профілактики та вирішення проблем психічного здоров'я для ВІЛ позитивних жінок до переліку потреб м.Одеси і Одеської області в соціальних послугах, забезпечити виділення фінансування з місцевих бюджетів для замовлення цих послуг у НУО через механізм соціального замовлення, публічні закупівлі та ін. з метою продовження системної роботи мультидисциплінарних команд зі стійким доступом до цільових груп;
3. Програму навчання по темі "Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ позитивних людей, як складова частина комплексної людино-орієнтованої допомоги ЛЖВ" використовувати для навчання фахівців системи охорони здоров'я, освіти, соціальної роботи;
4. Поширити дану модель для роботи з іншими цільовими групами;

Результати круглого столу включити в протокольне рішення Міжсекторальної робочої групи з психічного здоров’я Координаційної ради з питань громадського здоров’я при Одеській обласній державній адміністрації та включити до порядку денного засідання Координаційної ради, яке заплановано у вересні 2021 року.

24.09

24.09.1

24.09.2

 

  • Новости на главной
    • Гуманітарна допомога по проекту від AHF Fund: Emergency Funding

      Проект від AHF Fund:Emergency Funding продовжує свою роботу. Наразі маємо повний запланований об’єм клієнток проекту. Трішки статистики.

      Подробнее

    • Семинар по проекту «Общими усилиями противостоять гендерному насилию и распространению ВИЧ»

      10.06.2015 состоялся первый выездной семинар по проекту «Общими усилиями противостоять гендерному насилию и распространению ВИЧ», который реализуется ОО «Солнечный круг», ОД «Вера, Надежда, Любовь» и Южноукраинским центром «Здоровье. Женщина. Долголетие» при финансовой поддержке Международного Благотворительного Фонда «Украинский Женский...

      Подробнее

    • Тренинг: Кейс-менеджмент в работе с ВИЧ – положительными людьми

      30-31 августа 2017 года по адресу: г. Одесса, ул. Софиевская, 10 (БФ «Дорога к дому») наша общественная организация «Солнечный круг» организовала и провела тренинг «Кейс-менеджмент в работе с ВИЧ – положительными людьми». Тренинг проводился в рамках программы «Платформа развития гражданского...

      Подробнее

    • 03.03.2012г. в "Комьюнити Центре" прошло торжество, посвященное предшествие весны

      Программа мероприятия: поздравление социального работника Цехович Ларисы. торжественный стол. конкурсы. викторины. подарки. пение в караоке. Живая музыка в исполнении социального работника Громова Сергея.

      Подробнее

    • Пом’ягщення впливу війни в Україні на людей які живуть з ВІЛ

        Шановні колеги, партнери, громада! З 13.09.2022 при підтримки «Aidsfounds» стартував проект «Пом’ягщення впливу війни в Україні на людей які живуть з ВІЛ» від ГО «Сонячне коло» у партнерстві з МБО «Сходи».       Одержувачами прямих послуг стануть 50 ВІЛ + людей, зокрема ВПО.       Метод - Міннесотська модель «12 кроків». Вона повністю відповідає...

      Подробнее

    • Реалізація проекту за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation

      ГО «Сонячний круг» продовжує реалізацію проекту за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation (AHF Emergency Funding).      Завдяки партнерській технічної підтримки у логістичному процесі від ГР «Віра, Надія, Любов» - завершені закупівлі продуктів харчування, молочних сумішей та памперсів для 60 жінок з немовлятами до 1 року, мешканок Одеської області, на...

      Подробнее