Новости

Піклування про психічне здоров’я ВІЛ+ жінок в Одеському регіоні

logoAHF

Прес-реліз
Піклування про психічне здоров’я ВІЛ+ жінок в Одеському регіоні

24,25 червня 2020 року спеціалісти Одеської області та м. Одеса які надають допомогу ВІЛ позитивним людям пройшли навчання на вебінарі: "Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ позитивних людей, як складова частина комплексної людиноорієнотованої допомоги ЛЖВ".
Вебінар організований фахівцями Фундації Анти СНІД США в Україні в рамках проекту Ментальне здоров’я жінок +» від ГО «Сонячне коло», при фінансовій підтримці Фундації АнтиСНІД-США (AHF).

Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ позитивних людей, як складова частина комплексної людиноорієнотованої допомоги ЛЖВ

Навчання пройшли: 46 лікарів інфекціоністів та фтизіатрів та 7 співробітників НУО, що надають послуги ВІЛ позитивним людям. Учасники вебінару отримали інформацію шодо фізіології та симптомів депресії, навчились проводити скринінг на депресію та приймати рішення щодо подальших дій після скринінгу.
У фокусі вебінару були проблеми депресії у ВІЛ позитивних людей, своєчасне виявлення симптомів депресії, діагностика та лікування. Актуальність теми підкреслена тим, що наявність психічних розладів у ВІЛ+ людей істотно знижує дієздатність пацієнта і послаблює ефективність лікування ВІЛ-інфекції.
Лектори підкреслили, що депресія є найбільш розповсюдженим розладом психіки. На депресію хворіє більше 350 мільйонів людей в світі. Поширеність депресії серед ВІЛ-інфікованих (20-40%) набагато вище, ніж серед загального населення (7-15%).
Лікування від депресії отримує менше половини людей, які потребують допомоги в світі, а в деяких країнах менше 10%. Серед причин - відсутність у мед працівників навичок виявлення симптомів, оцінки, допомоги та перенаправлення.
Якщо спеціаліст за допомогою скринінгу виявляє у пацієнта ознаки депресії, він має оцінити ступінь її тяжкості і прийняти рішення про подальші дії. Це може бути: спостереження в динаміці, перенаправлення до лікаря-спеціаліста (психіатра або психотерапевта), призначення фармакотерапії та психотерапії. Вчасна діагностика та початок лікування дозоляють уникнення переходу хвороби в тяжку клінічну стадію, що потребує лікування в стаціонарі.
53 фахівця з Одеського регіону отримали необхідні знання для вчасної допомоги пацієнтам.
Організатори очікують що скринінг на депресію стане рутинною практикою в комплексній допомозі ВІЛ+ людям і в перспективі покращить прихильність до лікування ВІЛ та якість їх життя.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЇ

Громадська організація «Сонячне Коло»

Мета: Надання всебічної допомоги та підтримки жінкам, дітям, їх законним представникам та молоді в дотриманні прав згідно Міжнародних Конвенцій і чинного законодавства України.
Місія організації: Збереження здоров'я і життя, захист реалізації прав, розвиток лідерського потенціалу, сприяння у розвитку здорової, гармонійної особистості, повноцінного дитинства, підвищення рівня життя і громадянської активності - мешканців Одеського регіону.

 

AHF (Фундація АнтиСНІД-США)

Одна з найбільших неурядових організацій, що самофінансується та реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,4 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах по всьому світу у США, Латинській Америці, Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у тому числі й в Україні. Дізнатися більше про AHF можна на www.aidshealth.org.

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) 

українське Представництво AHF. Зусиллями Фундації у 2019 році в Україні 151 тис. людей пройшли тестування на ВІЛ, понад 40 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримали безкоштовні медичні послуги у 16 регіонах України, 50 млн грн ― вклад Фундації в систему охорони здоров’я України. AHF Ukraine, відповідно до потреб конкретного регіону, покращує доступ ВІЛ-позитивних пацієнтів до високоякісних медичних послуг через співпрацю з місцевими закладами охорони здоров’я та медичними фахівцями.
Більше новин від AHF Ukraine на Facebook https://www.facebook.com/ahfukraine

 

Додаткова інформація

Проект «Ментальне здоров'я жінок +» для жінок, які живуть з ВІЛ та страждають депресією.

Виконавцем проекту є громадська організація «Сонячне коло» фінансової підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF) в партнерстві з Представництвом Фундацїї Анти СНІД-США в Україні (AHF UKRAINE), КНП «ООЦСЗХ» ТМР та КНП «ЦПБВС» ОМР

Мета проекту: розробити і впровадити міждисциплінарний підхід для скринінгу депресії та подальшого зв'язку зі спеціалізованою психіатричною допомогою у 126 ВІЛ-позитивних жінок у віці 18-25 років в місті Одеса і Одеській області.

Що отримує кожна клієнтка проекту?

 1. Безкоштовний скринінг для виявлення депресії або проблем психічного здоров'я та виявлення первинних потреб.
 2. За необхідності – перенаправлення та супровід до спеціаліста з охорони психічного здоров'я (соціальний супровід - «слідуй за мною»).
 3. Безкоштовну/анонімну психіатричну допомогу, за умови добровільної згоди.
 4. Індивідуальні консультації психолога та участь у груповій психотерапії.
 5. Консультації з важливих питаннях життя з позитивним статусом.
 6. Допомогу фахівців у розробці життєвих цілей, підтримку прихильності до лікування ВІЛ, допомогу з корекцією психічного здоров'я, консультування з питань сексуального та репродуктивне здоров'я, практичні навички запобігання насильству.
 7. Мотиваційні комплекти, продовольчі набори/сертифікати.
 8. Можливість отримати транспортні послуги при (послузі «слідуй за мною»).

Усі послуги в рамках проекту для клієнток надаються кваліфікованими фахівцями, конфіденційно и безкоштовно.

У рамках діяльності ГО «Сонячне коло», клієнти організації можуть скористатися послугами наступних фахівців: юриста; адвоката; психолога; психіатра; соціального працівника. А також стати учасниками груп самодопомоги.

Звернутися за послугами можливе з понеділка – п’ятницю з 10:00 до 17:00 за адресою:
Адреса: 65014, місто Одеса, вулиця Канатна, 28, номер телефону +380960269305,
Email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.;

web:http://sun-org.od.ua; https://www.facebook.com/groups/140012666361507

 

 • Новости детского проекта
  • Мероприятия в картинках

   На базе общественной организации с 2007 года работает Центр дневного пребывания для детей дошкольного возраста, которые оказались в сложной жизненной ситуации. С детьми работают квалифицированные специалисты. Ежедневно Центр  посещают не менее 7 детей.

   Подробнее...

 • Новости на главной
  • Развлекательно-оздоровительные мероприятия для клиентов ОО "Солнечный круг"

   Наша общественная организация «Солнечный круг» в своей работе охватывает самые разные уязвимые группы населения, и практически все они: женщины, дети и мужчины, находящиеся в кризисных ситуациях и нуждающиеся в социальной адаптации. Поэтому целью нашей работы, прежде всего, является психологическая помощь,...

   Подробнее...

  • Cеминар на тему: «Насилие в семье и основы консультирования при ВИЧ инфекции»

   20.08.15 при содействии Украинского Женского фонда, общественными организациями «Солнечный Круг» и «Вера.Надежда.Любовь» прошел семинар на тему: «Насилие в семье и основы консультирования при ВИЧ инфекции». В г. Измаил присутствовали  работники, волонтеры ВИЧ сервисных и женских организаций, госслужащие. Семинар состоял из...

   Подробнее...

 • Новости на женском лидерстве
  • "Насилию нет оправдания!" к Международному дню борьбы за ликвидацию насилия против женщин

   К Международному дню борьбы за ликвидацию насилия против женщин О.А. "Позитивная Инициатива" и неформальное Объединение женщин, живущих с ВИЧ с гордостью представляет вам социальный ролик "Насилию нет оправдания!". В ролике снялись ВИЧ-позитивные женщины с открытым лицом и публичные персоны.

   Подробнее...

 • Новости на правозащите
  • Красное и Черное. ВИЧ не приговор

   Если у тебя ВИЧ и на фоне диагноза возникают проблемы - не отчаивайся!Обращайся в общественные организации, к юристам, врачам, и борись за свои права! ВИЧ - не приговор! Смотри передачу: Красное и Черное -ВИЧ не приговор.

   Подробнее...

 • Новости общие
  • Супервизия в ОО Солнечный круг

   В общественной организации "Солнечный круг" прошла очередная супервизия. - Почему очередная? – Потому что такие виды групповых мероприятий проводятся в нашей организации достаточно часто.- Что такое супервизия? - А на этот вопрос мы постараемся ответить в нашей статье.

   Подробнее...