Отчеты организации

ЗВІТ за ПРОЕКТОМ

ЗВІТ за ПРОЕКТОМ

 «Забезпечення стабільності програм для ВІЛ-позитивних жінок в Одеській області і сприяння початку широкого обговорення питань гендеру та ВІЛ» Виконавець громадська організація "Сонячне коло".

 За фінансової підтримки голландської некомерційної організації “Stichting AFEW International”.

Договір надання добровільного пожертвування # ESF 2020 / 2120 від 21липня 2020 року.

Географія реалізації: місто Одесса та Одеська область.

Термін реалізації: з 21.08.2020  – 21.11.2020 року.

Мета: Розв’язати  «кризову ситуацію», пов'язану з відсутністю доступу до «молочної формули» для дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам, в містах Одеської області, а також вивести на якісно новий рівень обговорення проблематики "Гендер і ВІЛ" - в першу чергу рівного доступу жінок до послуг зі збереження здоров'я, гідності та підвищенню якості життя.

 

Цільова аудиторія, кількість та характеристика отримувачек допомоги:

ВІЛ – інфіковані вагітні жінки (80);

Матері/породілля (30 осіб з немовлятами від 0-1 місяця) - які знаходяться в скрутному соціально – економічному становищі (одинокі матері, малозабезпечені, багатодітні або наркозалежні ВІЛ- позитивні):

Немовля народжені від ВІЛ – інфікованих матерів (30 малюків).

  • 22 жінки - самотні /розлучені;
  • 12 жінок - багатодітні матері;
  • 17 жінок - вперше ВІЛ + при вагітності, 1- на виявлена під час пологів.
  • 77 жінки - статевий шлях;
  • 2 жінки - вертикальний;
  • 1 жінка - СІН.

         Проект допоміг нам зберегти безперебійні послуги, спрямовані на забезпечення доступу до комплекту соціально-медичної допомоги для жінок, що живуть з ВІЛ (вагітних, породіль, а також мам з новонародженими дітьми), в Одеському регіоні.

        За рахунок проекту ми пріоритезували питання жінок і ВІЛ в контексті роботи Обласної Координаційної Ради з Громадського Здоров'я і створили групу «Гендер і ВІЛ» (питання жіночого здоров'я, а саме на актуальності збереження ментального здоров'я ВІЛ-позитивних жінок; питання старіння та ВІЛ в контексті жіночого здоров'я ; репродуктивного здоров'я, материнства і дитинства. Якість життя ВІЛ-позитивних жінок з урахуванням гендеру є нашими майбутніми пріоритетами для розгортання пілотних сервісних проектів та адвокаційної діяльності.

        У межах роботи робочої групи при Координаційній Раді ми забезпечили включення окремим напрямком комплексний пакет послуг з профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ, а також вперше включили питання ментального здоров'я жінок з ВІЛ, в План заходів щодо реалізації Державної стратегії в сфері протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів, 2021-2023 рр. для Одеського регіону.

Соціальні послуги,  які отримали клієнтки.

Показники оцінки результативності реалізованого:

1.Первинну оцінку потреб та складенні індивідуальні плани супроводу – для 80 жінок;

2. Індивідуальні консультації соціального працівника – 320 консультації. Отримали інформацію про ВІЛ/СНІД, інфекції, що передаються статевим шляхом, туберкульоз, гепатити та профілактика цих захворювань, з профілактики ВІЛ від матері до дитини, з особливостей догляду за дитиною, народженою від ВІЛ-позитивної матері – отримали 80 жінок;

4. Здійснення патронажу у пологовому будинку, на дому або представлення

інтересів в ЛПЗ та інших установах – 40 жінок.                                                                                                                      

5. Транспортування матерів з малюками до ЛПЗ, доставка соціальних пакетів за місцем перебування  отримали  - 40 жінок.                                                                                                                                                                                                            

Загальна сума наданих  послуг склала 71 736 грн  = 49% від загальної сумі фінансування.  

                1                                                  

6. Надано профілактичну благодійну допомогу – молочні суміші «Нєстожен – 1», для штучного годування немовлят з моменту народження до 1місяця  (4 пачки на 1 клієнта) – 30 жінок з немовлятами;                              

7.  Надано благодійну допомогу у вигляді харчових наборів (яблучний сік, консерви м’ясні, згущене молоко, чай чорний та шоколад, крупи, овочі, фрукти, олія, цукор тощо) - 80 жінок;

8.  Надано благодійну допомогу у вигляді памперсів для малюків (1 пачки на місяць), вологі серветки (2 пачки на місяць) - 30 жінок;

9. Надано благодійну допомогу у вигляді гігієнічних прокладок (2 пачки на місяць), гель для інтимної гігієни (1 штука), мило туалетне (1штука), рідке мило (1 упаковка) отримали  - 30 жінок;

Загальна сума на надання профілактичної гуманітарної допомоги клієнткам,

склала –……… грн = ……….% від загальної сумі фінансування.   

2

                               

Проблемні зони : було виявлено, що усі жінки проекту – малозабеспечені. У зв’язку з пандемією Covid-19 психоемоційний стан жінок погіршився, у 90%

чоловіки  і 30% жінки лишилися роботи з приводу карантинних мер, та сім’ї залишились без постійного доходу.                                                                                                                           

                                                      

    Додаткові послуги, які отримала частина клієнток в віці від 18 до 25 років за рахунок паралельно реалізуємих проектів «Ментальне здоров’я жінок +», при фінансовій підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF):

1.Скринінг на депресію -7жінок.

2.Консультації психолога – 6 жінок, які при постановці на облік дізналися про ВІЛ+ статус і у яких були виявлені ознаки депресії, отримали - 24 консультації.

    На залишок коштів у зв’язку з економією було закуплено додатково:

Суміш суха молочна «Нєстожен – 1» (1кг.)- 16 шт.

Суміш суха молочна «Нєстожен – 1» (350г.)- 4шт.

Молочна суха суміш Малютка Хорол Premium 1 – (350г.) -50шт.

Також здійснена транспортна доставка для - 7 жінок.

     Всього на суму – 11 123 грн - для 12 жінок, мешканок Одеської області у район, в яких міська влада не передбачила у бюджеті статтю про забезпечення адаптованими молочними сумішами дітей з метою попередження нових випадків ВІЛ-інфекції, що передбачено спільним наказом МОЗ України, інших міністерств та відомств від 23.11.2007 р. № 740/1030/4154/321/614а «Про заходи щодо організації профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, медичної допомоги і соціального супроводу ВІЛ-позитивних дітей та їх сімей», а також Уніфікованим клінічним протоколом первинної, вторинної та третинної медичної допомоги «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини», затвердженим наказом МОЗ України від 16.06.2016 року №449. .

Також здійснено транспортування на суму 1230гр для 7 клієнток.

Відправлення «Нова пошта»-377 гр.(6 клієнток).

Відправлення «Укр.пошта»- 114 гр. (3 клієнткі).

Труднощі у реалізації проекту:

Підтримка фонду AFEW  допомогла вирішити кризову ситуацію, пов'язану з бюрократичними проблемами щодо міської програми "Соціальне партнерство" 2020 року, однак непередбаченим стало те, що в Одеському регіоні створили нову КНП« ЦГЗ »ООР і частина функцій раніше покладених на КНП« ООЦСЗХ » ООР були передані новій установі. У зв'язку з новим Положенням КР і новою особою виконуючей функції Голови КР - попередній склад КР при ООДР став нелегітимним. Докладені зусилля для просування та прийняття рішень і поданих пропозицій залишились у межах роботи попередньої КР при ООДР. Створена нова КР при КНП« ЦГЗ » ООР. Змінилась схема адвокації та особи, які впливають на прийняття рішень.

     Плюс погіршення ситуації зв’язку з епідемією COVID-19.

Це означає виникнення більш проблемних бар'єрів у доступі до лікування і підтримки для жінок з ВІЛ. Жінки з ВІЛ є найбільш вразливою групою щодо блокади доступу до лікування (тобто, доступу до регулярного отримання АРТ, доступу до безпечного і ефективного ведення вагітності та пологів). В зв'язку з багатьма факторами, що ставлять жінок в залежне становище в суспільстві і викликають найбільш швидкі і драматичні наслідки в умовах карантину: втрата роботи, неможливість платити оренду, утримувати себе і тощо.