История успеха в центре ресоциализации ОО «Солнечный круг»

resocializaciya zakluchennih lgv

В нашу организацию за помощью обратился молодой человек, у которого не было ни документов, ни места жительства. На руках было лишь описание флюорографии и заключение о ВИЧ-положительном статусе.

Из разговора с обратившимся к нам человеком стало известно о том, что он освободился с тюрьмы в Винницкой области, и, пытаясь отыскать для себя работу, стал перемещаться из города в город, так, собственно, и попал в Одессу. Узнав из интернета, что наша организация помогает освободившимся из мест лишения свободы ЛЖВ, молодой человек обратился к нам с надеждой на дальнейшее обустройство, как в вопросах жилплощади, так и трудоустройства. О здоровье, как он считал, ему нечего переживать и волноваться.

Подробнее:

Истории проекта - II квартал 2015

Одеса-Білгород - ПІЛІГМІ190270ч.

Клієнт звільнився з місць позбавлення волі, з документів була лише довідка про звільнення. Прогресував туберкульоз. Ігор госпіталізований в протитуберкульозний диспансер. Прихильності до лікування клієнт не мав. З родичами, дружиною, дитиною зв'язок зруйнував. Стимулу до життя не виявляв.

Соціальний працівник Світлана, привізши в тубдиспансер інформаційні матеріали, познайомилася з Ігорем, проконсультувала і почалася робота на відновлення особистості, на мотивацію до життя і прихильність до лікування. Світлана зайнялася оформленням паспорта, зіткнулася з низкою бюрократичної тяганини. Особистість клієнта могли підтвердити, тільки якщо він буде присутній особисто, але так як у нього відкрита форма ТБ, інспектор єдиного вікна відмовилася від його присутності навіть на безпечній відстані. Сказавши що паспорт він отримає тільки коли одужає. Вся робота ускладнилася перекладом клієнта в Бєлгород. Провівши ряд складних комбінацій, підключивши: юриста, лікарів, поліцію, Ігор все-таки став щасливим власником паспорта, і йому змогли оформити інвалідність. З родиною він так само налагодив відносини, Зараз живе в Одесі приймає амбулаторне лікування, прагне забезпечити дружину i дитину усим необхiдним.

 

Подробнее:

История Марии - ресоциализация

12Сотрудник организации и член общественного совета при департаменте пенитенциарной службы Украины Поворозный Александр проводил визит с целью выявления нарушений прав осужденных в 74 женской исправительной колонии.

В ходе работы к Александру обратилась осужденная Мария за помощью 07.07.15 Малиновский р-н суд г. Одессы отказал ей в освобождении по статье 83КК Украины, аргументируя тем, что осуждённая неоднократно судимая, и сейчас приговорена к 4годам лишения свободы, из которых отбыла 8 месяцев. Суд считает, что этого слишком мало для исправления. Александр эту ситуацию озвучил на рабочей встрече в общественной организации «Солнечный Круг», обсудив сложившуюся ситуацию осужденной, коллегиально было принято решения разобраться и помочь Марии. Адвокат организации, Матвеев Виталий, изучив материалы дела, подал апелляционную жалобу 13.08.15, и дело было выиграно. Марию и ее 3 месячную дочь Дашеньку освободили.

Подробнее:

Истории проекта 2013-2014 года


психолог   -  кл ФілІрАн040482ж

«Більше всього бояться смерті ті, хто помирає, так і не проживши своє життя» (Ірвин Ялом).
За час роботи з клієнтами у проекті психолог помітив одну важливу особливість, що об'єднує їх усіх в своїх переживаннях і світовідчуттях. Дізнавшись про свій ВІЛ + статус, вони або намагаються ігнорувати це знання, або потрапляють в воронку дуже сильних емоційно забарвлених переживань сорому, провини і страху смерті, що ведуть до самоізоляції, саморуйнування. І в тому, і в іншому випадку люди живуть у стані неусвідомлюваної і постійної тривоги, що приводить їх в результаті до стану виснаження і депресії. Тривога і депресія в найбільш кричущих станах є самі по собі такими, що виводять з ладу. З урахуванням погіршення фізичного самопочуття цих людей, тривожні неврози і депресивні стани - це емоційні положення, на які припадає більша частина психотерапевтичної практики в підході психологічного консультування в проекті.
Кл Ірина прийшла на консультацію із запитом на надання психотерапевтичної допомоги. Про свій ВІЛ + статус вона дізналася 8 років тому. Останні 2 роки жінка проходила лікування у невропатолога з приводу почастішання панічних атак і депресивних розладів.

Після періодично повторюваних курсів медикаментозного лікування її стан залишався колишнім і її лікуючий лікар порадив звернутися до психотерапевта. Увечері, напередодні консультації в Ірини трапився черговий напад зі скаканням пульсу і серцебиттям.
Під час їхньої першої зустрічі психолог для себе відзначив, що фізичні симптоми часто стають першими зосередженням його уваги і підкреслюють, що потрібно розглядати людину в цілому, а не просто лікувати симптом. Також, клієнтка скаржилася на свою схильність бути постійно напруженою, нервовою, дратівливою і боязкою, що вона турбується з приводу якихось простих, тривіальних питань і їх вирішенням. Все це було для фахівця відмінними ознаками того, що людина перебуває в стані глибокої депресії і патологічної ступені тривожності.
І це викликало у неї погіршення фізичного і психологічного стану. У певному сенсі це було метафорично обраної нею в'язницею і покаранням. Людина, яка відчуває сильну тривогу, включена в процес, над яким вона майже не має контролю, будучи мимовільним заручником цього свого стану.

І розуміння цього стало для фахівця відправною точкою роботи з клієнткою. Так, були використані тілесно орієнтований підхід гештальт терапії, позитивна терапія, яка повертала клієнтку до себе через виявлення нею її ж почуттів. У процесі роботи, разом з психотерапевтом у Ірини заново відкривалися її здатність до саморегуляції, а також  втрачені можливості використання в якості точки опори її ж ресурсів і можливості отримання підтримки у поля (звернення за допомогою до іншого). Відновлення її почасти тілесного ресурсу через усвідомлення приємних фізичних відчуттів (радість, задоволення, спокій) створювало певну противагу травмуючим фізичним відчуттям минулого. Сьогоднішня опора її на реальність давала їй здатність розрізняти і створювати свою можливість до свободи вибору. Також спостерігалася позитивна динаміка в роботі через важливість інтеграції та звернення уваги на присвоєння собі свого особистого досвіду інтеграції своїх відчуттів і змін.

У позитивному підході психотерапії особлива увага приділялася особистій можливості залученості в усі процеси життя, отримання задоволення від власної діяльності. Це було протилежністю її почуттю відторгнутості і відчуттю себе "поза" життя.

В минуле поступово йшло її відчуття безглуздя і пасивності, народжуючи бажання зближення з людьми і стан внутрішнього спокою через усвідомлення своїх потреб, бажань і можливості їх здійснення. Позитивний ВІЛ статус і страх смерті перестав бути для цієї жінки її в'язницею, а став частиною її життя - усвідомлюваної і прийнятої.

Подробнее:

 • Истории проекта на соцреабилитации
  • История Марии - ресоциализация

   Сотрудник организации и член общественного совета при департаменте пенитенциарной службы Украины Поворозный Александр проводил визит с целью выявления нарушений прав осужденных в 74 женской исправительной колонии. В ходе работы к Александру обратилась осужденная Мария за помощью 07.07.15...

   Подробнее

  • История успеха в центре ресоциализации ОО «Солнечный круг»

   В нашу организацию за помощью обратился молодой человек, у которого не было ни документов, ни места жительства. На руках было лишь описание флюорографии и заключение о ВИЧ-положительном статусе. Из разговора с обратившимся к нам человеком стало известно о том, что он освободился с тюрьмы в...

   Подробнее

  • Истории проекта 2013-2014 года

   психолог   -  кл ФілІрАн040482ж «Більше всього бояться смерті ті, хто помирає, так і не проживши своє життя» (Ірвин Ялом).За час роботи з клієнтами у проекті психолог помітив одну важливу особливість, що об'єднує їх усіх в своїх переживаннях і світовідчуттях. Дізнавшись про свій ВІЛ + статус, вони або намагаються ігнорувати це знання, або...

   Подробнее

  • Истории проекта - II квартал 2015

   Одеса-Білгород - ПІЛІГМІ190270ч. Клієнт звільнився з місць позбавлення волі, з документів була лише довідка про звільнення. Прогресував туберкульоз. Ігор госпіталізований в протитуберкульозний диспансер. Прихильності до лікування клієнт не мав. З родичами, дружиною, дитиною зв'язок зруйнував. Стимулу до життя не...

   Подробнее