Новости

Ментальне здоров'я жінок +

Ментальне здоров'я жінок +

В місті Одеса та Одеській області почався, перший в Україні пілотній проект

«Ментальне здоров'я жінок +»

      Проект для жінок, які живуть з ВІЛ та страждають депресією.

Депресія це психічний розлад яке нерідко плутають з поганим настроєм, "капризами", списують на втому або вплив хронічного захворювання. Насправді 7-15% населення планети страждають депресією.

Поширеність депресії серед ВІЛ-інфікованих набагато вище 20-40%, згідно з наявними даними. Депресія істотно знижує пацієнта і послаблює ефективність лікування ВІЛ-інфекції.

Виконавцем проекту є громадська організація «Сонячне коло»  фінансової підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF) в партнерстві з Представництвом Фундацїї Анти СНІД-США в Україні (AHF UKRAINE), КНП «ООЦСЗХ» ТМР та КНП «ЦПБВС» ОМР

Мета проекту: розробити і впровадити міждисциплінарний підхід для скринінгу депресії та подальшого зв'язку зі спеціалізованою психіатричною допомогою у 126 ВІЛ-позитивних жінок у віці 18-25 років в місті Одеса і Одеській області.

Що отримує кожна клієнтка проекту Ментальне здоров'я жінок +?

1. Безкоштовний скринінг для виявлення депресії або проблем психічного здоров'я та виявлення первинних потреб;

2. За необхідності – перенаправлення та супровід до спеціаліста з охорони психічного здоров'я (соціальний супровід - «слідуй за мною»);

3. Безкоштовну/анонімну  психіатричну допомогу, за умови добровільної згоди;

4. Індивідуальні консультації психолога та участь у груповій  психотерапії

5. Консультації з важливих питаннях життя з позитивним статусом;

5. Допомогу фахівців у розробці життєвих цілей, підтримку прихильності до лікування ВІЛ, допомогу з корекцією психічного здоров'я, консультування з питань сексуального та репродуктивне здоров'я, практичні навички запобігання насильству.

6. Мотиваційні комплекти, продовольчі набори/сертифікати;

9. Можливість отримати транспортні послуги при (послузі «слідуй за мною»).

 Усі послуги в рамках проекту для клієнток надаються кваліфікованими фахівцями, конфіденційно и безкоштовно.

    У рамках діяльності ГО «Сонячне коло», клієнти організації можуть скористатися послугами наступних фахівців: юриста; адвоката; психолога; психіатра; соціального  працівника. А також стати учасниками груп самодопомоги.

    Звернутися за послугами можливе з понеділка – п’ятницю з 10:00 до 17:00 за адресою:

Адреса: 65014, місто Одеса, вулиця Канатна, 28, номер телефону +380960269305,

Email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.; web: http://sun-org.od.ua; https://www.facebook.com/groups/140012666361507 

  

Цитати  

Голова правління ГО «Сонячне коло» Альбіна Котович :

«На даний час в Україні, особливе в Одеському регіоні, існує дуже багато послуг та проектів в контексті ВІЛ інфекції, за фінанси державних та місцевих бюджетів, а також з міжнародних донорські джерела. Але у своїй більшості вони спрямовані на виявлення нових випадків, доведення до лікування та утримання в процесі лікування людини до моменту досягнення показників ефективності лікування. Тобто, можливе стверджувати що, всі вони націлені на процес виявлення та включення, але у цих інтервенціях не розглядаються окрема особистість людини, складових її буднів тощо. Для нас, кожна окрема людина це особистість, а не тільки код зі схемою терапії та показниками лабораторних досліджень.

Проект «Ментальне здоров'я жінок +» це пілот в Україні, який має фокус на кожну конкретну людину як на особистість та мікро всесвіт з багатьма різноманітними, паралельними, взаємопов’язаними  процесами та складовими. Ми вважаємо що психічне здоров’я – це є перша базова складова і яскравий показник якості життя  та має значний вплив на ефективність лікування ВІЛ інфекції. А відповідно і на локалізацію епідемії».

Цитата

Ксенія Скринник – Координатор з адвокації  та маркетингу Фундації АнтиСНІД-США в Україні

Пацієнти часто не говорять про психологічний стан, психічні проблеми лікарям, через страх стигматизації. Медичні працівники часто не вміють виявляти симптоми, та вживають необхідних заходів для подальшої оцінки, допомоги та перенаправлення. Послуги для ЛЖВ часто не включають діагностику проблем психічного здоров'я

Головне завдання AHF в усьому світі та Україні  - забезпечити якнайкращу комплексну та інтегровану допомогу орієнтовану на людину. Ми пропагуємо в цьому проекті включення в комплекс послуг для ЛЖВ діагностики та лікування проблем психічного здоров’я. Ми прагнемо привернути увагу та об’єднати ресурси державного та недержавного сектору для задоволення потреб людей що живуть з ВІЛ.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЇ

Громадська організація «Сонячне Коло»

Мета: Надання всебічної допомоги та підтримки жінкам, дітям, їх законним представникам та молоді в дотриманні прав згідно Міжнародних Конвенцій і чинного законодавства України.

Місія організації: Збереження здоров'я і життя, захист реалізації прав, розвиток лідерського потенціалу, сприяння у розвитку здорової, гармонійної особистості, повноцінного дитинства, підвищення рівня життя і громадянської активності - мешканців Одеського регіону.

 

AHF (Фундація АнтиСНІД-США) ― одна з найбільших неурядових організацій, що самофінансується та реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,4 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах по всьому світу у США, Латинській Америці, Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у тому числі й в Україні. Дізнатися більше про AHF можна на www.aidshealth.org.

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) ― українське Представництво AHF. Зусиллями Фундації у 2019 році в Україні 151 тис. людей пройшли тестування на ВІЛ, понад 40 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримали безкоштовні медичні послуги у 16 регіонах України, 50 млн грн ― вклад Фундації в систему охорони здоров’я України. AHF Ukraine, відповідно до потреб конкретного регіону, покращує доступ ВІЛ-позитивних пацієнтів до високоякісних медичних послуг через співпрацю з місцевими закладами охорони здоров’я та медичними фахівцями. Більше новин від AHF Ukraine на Facebook та Twitter.

https://www.facebook.com/ahfukraine

 • Новости детского проекта
  • Мероприятия в картинках

   На базе общественной организации с 2007 года работает Центр дневного пребывания для детей дошкольного возраста, которые оказались в сложной жизненной ситуации. С детьми работают квалифицированные специалисты. Ежедневно Центр  посещают не менее 7 детей.

   Подробнее...

 • Новости на ЛЖВ
  • В Украине создана Сеть организаций, работающих с ВИЧ-позитивными подростками

   ОО "Солнечный круг" в лице Лидера подростковой группы приняли участие в первой учредительной Национальной встрече по созданию Сети организаций, работающих с ВИЧ-позитивными и уязвимыми к ВИЧ подростками в Украине, которая состоялась 9-11 сентября в Киеве. Среди участников встречи были...

   Подробнее...

 • Новости на главной
  • Министерство здравоохранения утвердило дорожную карту и принципы системы E-Health в Украине

   В Украинском кризисном медиа центре состоялось подписание второго Меморандума о сотрудничестве в создании системы E-Health в Украине. Со стороны гражданского сектора документ подписали Сеть и Transparency International Ukraine. Также меморандум был подписан представителями Министерства...

   Подробнее...

 • Новости общие
  • Благодарность за профессиональную медицинскую помощь

   Здоровье – это самое ценное, что есть у человека. Именно оно позволяет жить полной жизнью, радоваться ею и дарить радость другим. Здоровье нельзя сравнивать с такими материальными благами, как деньги, недвижимость или другими подобными средствами, предоставляющими людям все необходимые условия для комфортной...

   Подробнее...

  • Тренинг: Здоровый образ жизни - это круто!

   В рамках реализуемого проекта по профилактике ВИЧ-инфекции/СПИДа наша общественная организация "Солнечный круг" снова начала проводить тренинги на тему "Здоровый образ жизни - это круто" среди школьников и молодежи сельской местности.

   Подробнее...

  • 1 декабря - Всемирный день борьбы со СПИДом

   1 декабря на Привокзальной и Думской площадях в Одессе прошла акция, приуроченная ко Всемирному дню борьбы со СПИДом. Приняла участие в ней и наша общественная организация «Солнечный круг». О том, как проходила акция, смотрите фото и видео.

   Подробнее...