Триває 63-я сесія Комісії ООН зі становища жінок за участі представників Мінсоцполітики

Делегація України на чолі із Заступником Міністра соціальної політики Н.Федорович бере участь у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок. Це один із найважливіших щорічних міжнародних заходів, який координує діяльність у всьому світі щодо забезпечення гендерної рівності та демонструє кращі світові практики та проблеми, які виникають на шляху до забезпечення рівності, виконання декларації та платформи дій, Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, Цілей сталого розвитку ООН.  Комісія ООН зі становища жінок за участі представників Мінсоцполітики

На 63-й сесії розглядається внесок систем соціального захисту, державних послуг та інфраструктури у досягнення гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок і дівчат.

Із вступними промовами виступили Генеральний секретар ООН А.Гуттеріш, Голова Генеральної Асамблеї ООН М.Еспіноза, виконавчий директор структури "ООН   Жінки" Ф. Мламбо-Нгкука, Голова Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Спікери підкреслили важливу роль Комісії зі становища жінок, яка по праву може називатися Комісією з розтановки сил.

У ході виступів підкреслювалась важливість реалізації прав жінок та дівчат протягом усього життя шляхом вивільнення їх часу, підтримки їхньої мобільності, розширення доступу до економічних можливостей та підвищення їх стійкості до криз. 

У своєму виступі заступник Міністра соціальноґ політики України Н. Федорович зазначила, що створення комфортного, якісного та безпечного життєвого простору для розвитку людини є стратегічними цілями реформ, які відбуваються в Україні, незважаючи на воєнні дії.

Це передбачає створення умов для рівного доступу до соціального захисту, державних послуг, об’єктів інфраструктури. Проте, жінки, особливо із сільської місцевості, з інвалідністю, переселенці, жінки, які живуть з ВІЛ та інших вразливих груп продовжують стикатися з різними формами прямої та непрямої дискримінації. Важливо, щоб соціальна підтримка враховувала потреби різних жінок - жінок з інвалідністю, жінок із сільської місцевості, жінок-мігранток та інших груп.

Російська агресія проти України ще більше розширила коло жінок, які стикаються з множинною дискримінацією. Це майже 1,5 млн. внутрішньо переміщених осіб, серед яких 60% жінок, сім’ї загиблих та безвісті зниклих учасників бойових дій, де тепер діти виховуються без батька.

Для того, аби забезпечити системне вирішення цих проблем Урядом зроблено низку важливих кроків для інтеграції гендерних підходів у державну політику у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Минулий рік став роком визначення головних пріоритетів держави у сфері забезпечення гендерної рівності на наступні 3 роки.

Вони були закріплені у Програмі діяльності Уряду, Державній програмі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, Національному плані дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, Національному плані дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ.

Джерело: https://www.msp.gov.ua

 • Новости на женском лидерстве
  • Деятельность ОО "Солнечный круг" в рамках направления "Женское лидерство" в Новогодние праздники

   09.01.15г  проходила женская группа посвященная Рождественским встречам, в процессе которой  участницы проводили конкурсы , играли в фанты и т.д. Был сладкий стол. 16.01.15 - группа посвящалась святочным гаданиям. Ведущая рассказывала приметы в эти дни. После чего все участницы гадали на кофейной гуще. Было...

   Подробнее...

  • Деятельность ОО "Солнечный круг" в рамках направления "Женское лидерство" в декабре 2014 года

   Информационное занятие на тему " Инфекции передающиеся половым путем", которое проходило на базе организации при поддержке Украинского Женского Фонда в декабре 2014 года. Тренер Цехович Лариса.        

   Подробнее...

  • Праздник Дня влюбленных в дельфинарии "Немо"

   При поддержке Украинского Женского Фонда по проекту "Совместными усилиями противостоять гендерному насилию и распространению ВИЧ инфекции"  Общественная организация "Солнечный Круг" в коалиции  с О.Д." Вера, Надежда, Любовь" и  Южноукраинским центром " Здоровье. Женщина. Долголетие" в преддверии праздника...

   Подробнее...

  • Триває 63-я сесія Комісії ООН зі становища жінок за участі представників Мінсоцполітики

   Делегація України на чолі із Заступником Міністра соціальної політики Н.Федорович бере участь у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок. Це один із найважливіших щорічних міжнародних заходів, який координує діяльність у всьому світі щодо забезпечення гендерної рівності та демонструє кращі...

   Подробнее...

  • "Насилию нет оправдания!" к Международному дню борьбы за ликвидацию насилия против женщин

   К Международному дню борьбы за ликвидацию насилия против женщин О.А. "Позитивная Инициатива" и неформальное Объединение женщин, живущих с ВИЧ с гордостью представляет вам социальный ролик "Насилию нет оправдания!". В ролике снялись ВИЧ-позитивные женщины с открытым лицом и публичные персоны.

   Подробнее...

  • Женский Клуб «NAШ ФЕНИКС»

   Алкоголизм и наркомания – это те болезни, от которых не застрахован никто. Любую семью, независимо от ее материального достатка, мировоззрения и социального положения может постигнуть данная проблема. Кроме того, следует понимать и то, что при наличии в семье зависимого человека (алкоголика,...

   Подробнее...