Истории проекта 2013-2014 года


психолог   -  кл ФілІрАн040482ж

«Більше всього бояться смерті ті, хто помирає, так і не проживши своє життя» (Ірвин Ялом).
За час роботи з клієнтами у проекті психолог помітив одну важливу особливість, що об'єднує їх усіх в своїх переживаннях і світовідчуттях. Дізнавшись про свій ВІЛ + статус, вони або намагаються ігнорувати це знання, або потрапляють в воронку дуже сильних емоційно забарвлених переживань сорому, провини і страху смерті, що ведуть до самоізоляції, саморуйнування. І в тому, і в іншому випадку люди живуть у стані неусвідомлюваної і постійної тривоги, що приводить їх в результаті до стану виснаження і депресії. Тривога і депресія в найбільш кричущих станах є самі по собі такими, що виводять з ладу. З урахуванням погіршення фізичного самопочуття цих людей, тривожні неврози і депресивні стани - це емоційні положення, на які припадає більша частина психотерапевтичної практики в підході психологічного консультування в проекті.
Кл Ірина прийшла на консультацію із запитом на надання психотерапевтичної допомоги. Про свій ВІЛ + статус вона дізналася 8 років тому. Останні 2 роки жінка проходила лікування у невропатолога з приводу почастішання панічних атак і депресивних розладів.

Після періодично повторюваних курсів медикаментозного лікування її стан залишався колишнім і її лікуючий лікар порадив звернутися до психотерапевта. Увечері, напередодні консультації в Ірини трапився черговий напад зі скаканням пульсу і серцебиттям.
Під час їхньої першої зустрічі психолог для себе відзначив, що фізичні симптоми часто стають першими зосередженням його уваги і підкреслюють, що потрібно розглядати людину в цілому, а не просто лікувати симптом. Також, клієнтка скаржилася на свою схильність бути постійно напруженою, нервовою, дратівливою і боязкою, що вона турбується з приводу якихось простих, тривіальних питань і їх вирішенням. Все це було для фахівця відмінними ознаками того, що людина перебуває в стані глибокої депресії і патологічної ступені тривожності.
І це викликало у неї погіршення фізичного і психологічного стану. У певному сенсі це було метафорично обраної нею в'язницею і покаранням. Людина, яка відчуває сильну тривогу, включена в процес, над яким вона майже не має контролю, будучи мимовільним заручником цього свого стану.

І розуміння цього стало для фахівця відправною точкою роботи з клієнткою. Так, були використані тілесно орієнтований підхід гештальт терапії, позитивна терапія, яка повертала клієнтку до себе через виявлення нею її ж почуттів. У процесі роботи, разом з психотерапевтом у Ірини заново відкривалися її здатність до саморегуляції, а також  втрачені можливості використання в якості точки опори її ж ресурсів і можливості отримання підтримки у поля (звернення за допомогою до іншого). Відновлення її почасти тілесного ресурсу через усвідомлення приємних фізичних відчуттів (радість, задоволення, спокій) створювало певну противагу травмуючим фізичним відчуттям минулого. Сьогоднішня опора її на реальність давала їй здатність розрізняти і створювати свою можливість до свободи вибору. Також спостерігалася позитивна динаміка в роботі через важливість інтеграції та звернення уваги на присвоєння собі свого особистого досвіду інтеграції своїх відчуттів і змін.

У позитивному підході психотерапії особлива увага приділялася особистій можливості залученості в усі процеси життя, отримання задоволення від власної діяльності. Це було протилежністю її почуттю відторгнутості і відчуттю себе "поза" життя.

В минуле поступово йшло її відчуття безглуздя і пасивності, народжуючи бажання зближення з людьми і стан внутрішнього спокою через усвідомлення своїх потреб, бажань і можливості їх здійснення. Позитивний ВІЛ статус і страх смерті перестав бути для цієї жінки її в'язницею, а став частиною її життя - усвідомлюваної і прийнятої.


 клієнт КРАВІВІ220971ч

Чоловік вже четвертий раз знаходився в місцях позбавлення волі через наркотики.

Його мати отримала інформацію про послуги, що надаються в ГО «Сонячне коло» і звернулась по допомогу, знаючи, що син невдовзі звільняється, побоюючись, що він знову почне вживати наркотики, порушувати закон і знову опиниться в тюрмі.

Віктор звільнився в серпні 2012р. Вже на 3-й день після звільнення він разом з мамою прийшов в організацію. На першій консультації стало відомо, що Віктор вже 6 років на АРТ, але ніяку діагностику в місцях позбавлення волі не проходив, і не знає, в якому стані наразі має здоров’я.

Результат соціального супроводу, догляду та підтримки:

чоловіка поставили на облік до кабінету довіри, він пройшов максимально повну діагностику, відвідував групи самодопомоги. Але через 2 місяці знов почав вживати наркотики. Соцпрацівник, яка опікувалась цим клієнтом, помітила ознаки наркотичного сп’яніння, але Віктор все заперечував. Соцпрацівник провела з ним роботу з мотивації щодо реабілітації Віктора від хімічної залежності. Також, робота велась і з його матір’ю. Соцпрацівник запропонувала декілька варіантів реабілітації, розповіла про кожний. В результаті і клієнт, і його мати вибрали ЗПТ.

Попри складнощі, які в той час були з програмою ЗПТ, завдяки бажанню клієнта і наполегливості соцпрацівника, Віктор вже через 4 дні був взятий у програму.

Це був той випадок, коли кожен крок, кожна дія клієнта були з супроводом соцпрацівника і його фізичною присутністю на кожному з етапів.

Зараз Віктор працює, будує плани на життя, налагодив відносини зі своїми дорослими доньками. При цьому продовжує бути в програмі ЗПТ та має добру прихильність до АРТ, слідкує за своїм здоров’ям.

Кл. ВАСОЛСЕ290487ч

У травні 2007р дізнався про свій ВІЛ(+) статус, знаходячись у місцях позбавлення волі. До ГО «Сонячне коло» звернувся у липні 2014р. і тоді у чоловіка був незадовільний стан здоров’я, про ВІЛ інформації практично не мав. Після оцінки ситуації соцпрацівник почав роботу з супроводу клієнта до центру СНІД і постановки на облік, проходження необхідної діагностики, відвідування фтизіатра. Клієнту була призначена протитуберкульозна профілактика та АРВ терапія. Згодом стан чоловіка стабілізувався. Але він клієнт не мав постійного житла та документів, що засвідчують особу. Тому поетапно робились ось що:

  1. Чоловік був влаштований в громадський притулок для безхатченків, а далі – переведений до центру ресоціалізації при ГО «Сонячне коло». 
  2. Соцпрацівник провів роботу з консулом Молдови в Україні для відновлення документів, що засвідчують особу.
  3. Проведена робота щодо сприяння у працевлаштування клієнта.

Він на даний час працює експедитором. Чоловік регулярно відвідував групи самодопомоги для ЛЖВ, де познайомився з дівчиною. На даний час він живе у неї, планують спільне майбутнє. Психо – емоційний стан клієнта стабільний, самопочуття задовільне, відношення до свого здоров’я відповідальне. Дотримується режиму та рекомендацій лікаря, має високу прихильність до АРТ. Таким чином, завершено повний кейс із соціальної реабілітації та доведення до лікування й формування прихильності. Клієнт у стабільно задовільному стані., спроможний самостійно далі вирішувати свої питання. Він висловлює щиру подяку організації та своєму соцпрацівникові.

  • Истории проекта на соцреабилитации
    • История Марии - ресоциализация

      Сотрудник организации и член общественного совета при департаменте пенитенциарной службы Украины Поворозный Александр проводил визит с целью выявления нарушений прав осужденных в 74 женской исправительной колонии. В ходе работы к Александру обратилась осужденная Мария за помощью 07.07.15...

      Подробнее

    • Истории проекта - II квартал 2015

      Одеса-Білгород - ПІЛІГМІ190270ч. Клієнт звільнився з місць позбавлення волі, з документів була лише довідка про звільнення. Прогресував туберкульоз. Ігор госпіталізований в протитуберкульозний диспансер. Прихильності до лікування клієнт не мав. З родичами, дружиною, дитиною зв'язок зруйнував. Стимулу до життя не...

      Подробнее

    • Истории проекта 2013-2014 года

      психолог   -  кл ФілІрАн040482ж «Більше всього бояться смерті ті, хто помирає, так і не проживши своє життя» (Ірвин Ялом).За час роботи з клієнтами у проекті психолог помітив одну важливу особливість, що об'єднує їх усіх в своїх переживаннях і світовідчуттях. Дізнавшись про свій ВІЛ + статус, вони або намагаються ігнорувати це знання, або...

      Подробнее

    • История успеха в центре ресоциализации ОО «Солнечный круг»

      В нашу организацию за помощью обратился молодой человек, у которого не было ни документов, ни места жительства. На руках было лишь описание флюорографии и заключение о ВИЧ-положительном статусе. Из разговора с обратившимся к нам человеком стало известно о том, что он освободился с тюрьмы в...

      Подробнее